רשות ניירות ערך

הרשות לניירות ערך: " יש מקום ברור לשיפור הדיאלוג שקיים בין הרשות לבעלי הרישיונות בשטח. קולם ודעתם של העוסקים במקצוע חשובים לנו ביותר"

בפגישה שנערכה בתאריך 17/1/2013 בין נציגי "איגוד יועצי ההשקות ומנהלי התיקים בישראל" ובין מר דודו לביא , מנהל מחלקת השקעות של הרשות לניירות ערך ואלחנן הרמור , ראש היחידה לפיקוח על בעלי הרישיונות בישראל, הדגישו השניים כי חסר היום גורם מקצועי באמצעותו יכולה הרשות לקיים קשר רציף ואיכותי עם בעלי הרישיונות.

מר דודו לביא ואלחנן הרמור אשר מובילים מזה מספר שנים את פעילות ההשקעות והפיקוח על בעלי הרישיונות ברשות , ראו בחיוב את הצעת האיגוד, אשר רואה את עצמו כנציגה הרשמי של בעלי הרישיונות בישראל, לשיתוף פעולה וסיוע בכל הקשור בפיתוח הקשר והמקצועיות בתחום ניהול , שיווק וייעוץ ההשקעות.
דודו לביא - מנהל מחלקת השקעות ברשות לניירות ערך

הוחלט כי האיגוד יקבל עדכונים שוטפים בכל הקשור על מהלכים עתידיים בנושאים הקשורים לבעלי הרישיונות וידאג לפתח דיאלוג עם הרשות בנושאים השונים בכדי לוודא כי שינויים אלו עולים בקנה אחד עם המציאות בשטח.

איגוד יועצי ההשקעות ומנהלי התיקים בישראל שהוקם לפני כשנה דואג לשמור על קשר רציף עם בעלי הרישיונות ופועל רבות לקידום ענייניהם המקצועי. בפגישה זו כפי שכבר הוצהר בפגישה קודמת שנערכה עם יו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר רואה הרשות בחיוב רב את פעילות האיגוד ומציינת במפורש כי קיים צורך אמיתי בגורם אשר יאגד את קולם של בעלי הרישיונות היחידים ויוכל לקדם בשמם תהליכים רגולטוריים . גוף זה ישמש כשופר באמצעותו יוכלו נציגי הרשות להכיר טוב יותר את המצב בשטח, ולהתאים את פעילותם למציאות הקיימת במקצועות השונים בתחום ניהול ההשקעות במשק.
פרופ' שמואל האוזר - רואה בחיוב את הקמת האיגוד

יו"ר האיגוד , מר אלי ביהרי, ציין בפגישה כי המטרה העיקרית אשר רואה האיגוד לנגד עיניו הינו שיפור הרמה המקצועית של בעלי הרישיונות ובניית מסלולי הדרכה אשר יכינו את בעלי הרישיונות לעסוק בפרקטיקה מקצועית אשר מתמקדת בפעילויות השונות אותם ממלאים היום בעלי הרישיונות.

נציגי הרשות אשר ציינו כאמור את החשיבות של הקמת איגוד מקצועי לבעלי הרישיונות ביקשו להרחיב את המועצה המנהלת של האיגוד ולחזק את האוטנטיות של המועצה ע"י צירוף של נציגי הבנקים הגדולים.

כידוע, המועצה המנהלת של האיגוד, אשר מונה היום אנשים בכירים מתחום הפרקטיקה בינהם מר עוזי דנינו , מנכ"ל אקסלנס נשואה ומר אלדד תמיר מבעליו של בית ההשקעות תמיר פישמן ובכירים מעולם האקדמיה כגון פרופ' ישראל (איזי) בורוביץ', דיקן בית הספר למנהל עסקים האקדמית תל אביב יפו, ופרופ' משה בן – חורין , דיקן הקריה האקדמית ת"א יפו, פועלת מיום הקמת האיגוד כגוף המנהל של האיגוד אשר מתווה את דרכי פעילותה והגדת מטרותיה.