מה באתר האיגוד

נתונים וסטטיסטיקה אודות מנהלי תיקי השקעות

סה"כ בעלי רישיון

במדינת ישראל ישנם כ 2179 מנהלי תיקי השקעות אשר מחזיקים ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך.
מתוך אלו המחזיקים ברישיון ישנם 1041 בעלי רישיון תקף ופעיל ו 1138 בעלי רישיון מותלה שאינו פעיל.


בשנים האחרונות אנו עדים לירידה במספר הרישיונות המוענקים מידי שנה ליחידים מטעם הרשות לניירות ערך בניהול תיקים.
בשנת 2010 ניתנו 162 רישיונות למנהלי תיקים בלבד וזאת לעומת 212 רישיונות ב 2009 ו 230 רישיונות ב2008.


כמה מרוויחים מנהלי תיקים

שכרו של מנהל תיקים נקבע על פי פרמטרים רבים ובעיקר תלוי בחוזה אישי בינו לבין מעסיקו. ככלל ניתן לראות הפרדה ברמות השכר הקשורות בעיקר לותק ולניסיון. בנוסף לכך ישנו הבדל בתנאי השכר גם בהקשר של גודל הגוף המעסיק. נראה כי לפעמים ניתן למצוא יתרון כזה או אחר בגופים קטנים יותר אשר מוכנים לשלם שכר גבוה יותר למנהלים מתחילים אך ככל שהניסיון עולה הבדלים אלו בין הגופים הקטנים והגדולים מצטמצם באופן יחסי.

מנהל תיקים מתחיל:  מנהל תיקים שהחל לעבוד מיד בתום ההתמחות שלו ועד לתקופה של שנתיים ניסיון מרוויח לרוב סכומים הנעים בין 8,000 - 10,000 ש"ח בחודש. לרוב מנהלים אלו ממשיכים במקום העבודה בו הם ביצעו את ההתמחות ונשארים שם בכדי לצבור ניסיון בטרם יצאו להתחרות על מקומות חדשים בשוק.

מנהל תיקים מנוסה: לאחר תקופה של שנתיים שלוש ועד לעשר שנים ניסיון, מנהל תיקים מרוויח לרוב סכומים הנעים בין 12,000 - 18,000 ש"ח בחודש. בתחום ניסיון זה ניתן למצוא הבדלים משמעותיים בין חברות קטנות לחברות גדולות. מנהל תיקים עם שש שנות ניסיון יכול להחשב למוביל בבית השקעות קטן בעוד בבתי השקעות גדולים יתכן ויראה עדיין כצעיר. חשוב לציין כי בשלב זה עניין המומחיות האישית נכנס לפעולה ועל כן לא תמיד נראה הבדלי שכר הקשורים רק לותק ולעיתים מנהל צעיר יותר ירוויח יותר בגלל כשרונו הייחודי.

מנהל תיקים ותיק: על אף העובד שרוב המקצועות הקשורים לעולם ההשקעות שייכים בעיקרם לצעירים בתחום ניהול התיקים נראה כי אין תחליף לניסיון. מנהלים ותיקים כאלו בעלי ניסיון שלמעלה מ עשר שנים מרוויחים סכומים הנעים בין 16,000 ש"ח ל 30,000 ש"ח והדבר תלוי כבר בעיקר בכשרונו של מנהל התיקים והחוזה האישי שהשיג עם החברה אשר מעסיקה אותו.

תנאים נוספים: מעבר לשכר הבסיס מקובל היום ברוב בתי ההשקעות להעניק למנהלי התיקים מגוון של תנאים נוספים כגון: רכב , קרן השתלמות , ספרות מקצועית ומנוי לעיתון כלכלי וכמובן סלולר אישי. 

בונוסים: מנהלי התיקים זכאים גם לבונוסים ולתגמול בגין ביצועים ועמידה ביעדים. בעבר נושא התגמול למנהלי תיקים היה גבוה מאוד ובמקומות מסויימים הגיע גם לעד שש משכורות נוספות בשנה. היום נהוג לתת למנהלי התיקים תגמול כאחוז מגודל דמי הניהול השנתיים של החברה בגין החלק היחסי אותו הם מנהלים ובונוס נוסף הקשור לביצועים בתיק ויכול להגיע לסכום של משכורת נוספת בשנה. חשוב לציין כי גם נושא התגמולים מוסדר באמצעות החוזה האישי וניתן למצוא הבדלים עצומים בין התנאים הקיימים בשוק.